MotoMorini bylo založeno roku 1937 panem Morinim, který byl obdivovatelem Mussoliniho. Mussolini požádal o výrobu malých náklaďáčků pro armádu. Tuto žádost pan Morini přijal. Samotné logo je inspirováno německou orlicí a ostře řezaná písmena MM jsou inspirována označením SS jednotek.

V 50. letech byla ukončena výroba náklaďáků a MM rozjela výrobu malých motocyklů typu moped. Tehdy vyráběly 2 modely o obsahu 30 ccm.

V 60. letech MM produkovala pouze jeden model motocyklu a to jednoválec o obsahu 50ccm. Až v 70. letech přešli k výrobě dvouválců o obsahu 350 a 550 ccm.

Pošátkem 80. let MM začalo s exportem modelů Excalibr a New York (obsah 500 ccm) do USA - bohužel neúspěšně.

1985 byl rokem, kdy nastal bankrot u značek Ducati, Cagiva, MV Agusta a Moto Morini. Stát všechny odkoupil, aby zachránil výrobu a pracovní místa.

Roku 2000 potomci pana Moriniho koupili zpět téměř zaniklou značku MotoMorini a věnovali se vývoji nového modelu a to včetně motoru. Bohužel k sériové výrobě nedošlo a společnost čekal bankrot.

Rok 2010 byl pro MotoMorini rokem nového začátku. Pan Jannuzzelli značku zakoupil a ihned začal s vývojem nových motocyklů a zakázkovou výrobou.

Roku 2015 představili novou modelovou řadu a začali s prodejem své produkce. Úpravám motocyklů MM se věnují nadále a tak se zákazníkům do rukou dostávají jedinečné stroje.

 

Každý motocykl je unikátní

Každý motocykl Moto Morini je ručně postavený v moderní továrně v itálii – od motoru až po poslední úpravy před odesláním. Díky ruční práci, motocykl po motocyklu, má zákazník možnost rozhodovat o každém detailu, může si nechat uzpůsobit motocykl podle svých přání a spolupracovat na výsledné podobě se specialisty. Můžete si vybrat příslušenství, které se pro váš motocykl nejlépe hodí, z katalogu, který obsahuje bezpočet položek, které pro Moto Morini speciálně vyrábí společnost Rizoma. Můžete si s pomocí designerů zvolit to správné barevné schéma i speciální tuningové barevné efekty (např. sublimace s neskutečnou úrovní detailu).

Zobrazit více

Nabídka motocyklů MotoMorini

Naše produkty v e-shopu

{{product.name}}