1958 - Láska k motocyklům a úspěch při motokrosových závodech dovedly bratry Dereka a Dona Rickmanovi k myšlence, že by nebyl špatný nápad začít navrhovat a stavět vlastní motocyklové rámy. Toho roku začali spolupracovat s Frenchem a tato spolupráce měla brzy vyvrcholit ve zrod jejich prvního motocyklu.

1959 - O rok později se tak stalo... MCN představila čtenářům "Rickman Bulbarrow Bombshell" první motocykl, který byl v tajnosti postaven v průběhu zimních měsíců. Don a Derek Rickmanovi hledali nejvhodnější jméno pro jejich nový motocykl. Prvotní myšlenka byla název "Mongrel", ale po pečlivé studii francouzského slovníku našli magické slovo "Métis/Métisse" do kterého se oba bratři bezhlavě zamilovali.

1965 - V tomto roce bratři Rickmanovi používali ve svých strojích také agregáty značky JAWA 500ccm! ( ESO motocykly navržené a sestrojené Jaroslavem Šimandlem )

1973 - Jejich um a jedinečný design jim brzy umožnil rozšířit svou činnost, která se nakonec ukázala být tak úspěšnou, že dostali jedno z největších ocenění od samotné královny "Queen’s Award to Industry".

1980 - Tento rok nebyl pro bratry nikterak příjemný. Z důvodů nedostatku zakázek byli bratři Rickmanovi nuceni přestat vyrábět motocykly a jejich originální nářadí. Později toho roku museli prodat i strojírenské vybavení a byly rozprodány i zbytky akcií společnosti. Započalo temné, avšak krátké období...

1982 - Tohoto roku se objevil talentovaný nadšenec a mechanik jménem Pat French, který odkoupil veškerá aktiva společnosti a tím započal produkci motocyklu Mk III Metisse. Výroba pokračovala až do poloviny 90. let, kdy si hospodářská recese vynutila pokles výroby, kvůli nedostatku poptávky. Pro zachování společnosti, přišel s návrhem o partnerství nadšenec Gerry Lisi, který společnosti pomohl přežít v tak obtížném období. Nová továrna byla postavena v Carswell a partnerství pokračovalo až do Patova odchodu na odpočinek. Dodnes se výrobě v Carswellu daří.

2013 - Métisse představila studii nového motocyklu Métisse 997 Cafe Racer, který má být letos zařazen do výroby.

Zobrazit více

Nabídka motocyklů Métisse

Naše produkty v e-shopu

{{product.name}}